Komunikaty

Piękno - MAMY TO!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świerklanach, wspólnie z rybnickim stowarzyszeniem „Razem”,rozpoczyna nowy projekt „Piękno - MAMY TO!”.

Założenie projektu przedstawia hasło „Obrazy mówią głośniej niż słowa” - realizując projekt zamierzamy przedstawiać pozytywny obraz osób z niepełnosprawnością. Poprzez działania projektowe chcemy wzmocnić samoocenę osób niepełnosprawnych, uzewnętrznić ich zalety,
by poczuli się osobami atrakcyjnymi, a następnie - po ich wewnętrznej i zewnętrznej metamorfozie -przedstawić lokalnej społeczności ludzi z niepełnosprawnością, jako szczęśliwych
i zaangażowanych.

W projekcie wezmą udział dorosłe osoby z niepełnosprawnością z terenu gminy Świerklany,
które skorzystają z:

- warsztatów psychologicznych fotocoachingu, który poprowadzi certyfikowany trener,

- sesji fotograficznych (każdy uczestnik będzie stosownie do niej przygotowywany psychicznie, poprzez wcześniejsze warsztaty fotocoachingu oraz poprzez metamorfozę wizerunkową przeprowadzoną przez fryzjerki, stylistkę i makijażystki).

Na zakończenie projektu odbędzie się wystawa fotografii w Galerii „Jan", podczas której efekty sesji fotograficznych zostaną udostępnione gościom odwiedzającym miejscową galerię.  Wystawa połączona będzie z recitalem zespołu muzycznego.

Warunkiem udziału w projekcie jest posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Świerklanach codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, do 28 sierpnia br.


logo

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 17 sierpnia 2015 06:09
Dokument wprowadzony do BIP przez: Jarosław Tarnowski
Ilość wyświetleń: 458
17 sierpnia 2015 06:09 (Jarosław Tarnowski) - Dodanie dokumentu. (Dokument opublikowany)